mevsworld
všechny články si dělám sama, kopírovat se zdrojem a dát vědět (c) jak ne, najdu si vás :)

[psycho] Byberry Mental Asylum

15. listopadu 2010 v 17:29 | andy |  [real??? or not???]
Jak jsem tady, myslím včera, vzpomínala léčebny a psychiatrie - máme dělat SOČku - středoškolská odborní činnost - a neumím se rozhodnout, možná bych i mohla psát o těch léčebnách hm? Resocializačních zařízeních - tam bych měla i rozhovor s jedním "pacientem" to by bylo +, ale.. není to divné? Psát o TOMHLE?
Anyway, odbočila jsem od tématu. Brouzdala jsem po netu, jelikož mě tyhle věci baví a narazila jsem na článek z Byberry Mental Asylum, Philadelphia. Je to dost nechutné, ale přesto něčím zajímavé. Počtěte si pokud máte zájem :)

Z angličtiny jsem to překládala sama, takže kdo hodlá kopírovat ať aspoň dá vědět.

http://www.luuux.com/sites/default/files/imagecache/post_large_image/bookmarklet_uploaded/DSCF93711.jpg


Historie
Státní nemocnice Byberry ve Philadelphii, anebo známá jednoduše jako Byberry.
Nemocnice, v její nejpopulárnější podobě, byla založena v roce 1907 pod názvem Byberry Mental Hospital. Velmi rychle začala převyšovat počet míst pro pacienty, v roce 1960 jich bylo přes 7,000. Byli zde ubytováni všichni od mentálně narušených po duševně nemocné kriminálníky.
Kvůli otřesným podmínkám a nelidským zaobcházením s pacienty byla nemocnice zavřena a opuštěna v roce 1990. Brzo se stala obtížnou pro okolité sousedství, byla živnou půdou pro vandaly, žháře, satanisty a průzkumníky. 
Byla zdemolována v roce 2006 kvůli strachu ze šíření azbestu (to je to co ji udrželo stát 16 let.

Teror
Teror pochází ze skutkových okolností - toho jak byla nemocnice provozována. Lidské exkrementy se linuli chodbami a také kde hodně pacientů spalo. Zaměstnanci byli hrubí a také zneužívali a obtěžovali pacienty. Jednomu pacientovi vytrhli zub bez Novocainu (anestetikum), zatím co jiný zabil a rozebral na části ženskou pacientku. I když vrah, Charles Gable, nebyl nikdy nalezen, tělo jeho oběti bylo nalezeno rozházené po celé nemovitosti. Její zuby byli nalezeni u jiného pacienta, když si s nimi hrál. Dokonce když byla nemocnice v procesu zavírání dva propuštění pacienti byli následně nalezeni v Delawarské řece dva dny po jejich propuštění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kopretinka kopretinka | Web | 16. listopadu 2010 v 10:31 | Reagovat

ta fotka je úžasná, působí silným dojmem.

2 Lucka Lucka | 20. listopadu 2010 v 0:09 | Reagovat

proč by to mělo být divné?¨BTW, pěkná story...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama